Agroturystyka - rzeczy, jakie musisz wiedzieć

Posted on 14/04/2019 7:46am

W naszym kraju zarejestrowanych jest około osiem tys. gospodarstw agroturystycznych.


Wypoczynek na wsi może być świetną odmianą od zagranicznych wakacji.


agroturystyka kudowa zdrój
Author: MinJae Kim
Source: http://www.flickr.com


Nic tak wspaniale nie smakuje jak świeżutki chleb z serem! Jest też mnóstwo atrakcji dla maluchów, które biorą udział w codziennych gospodarskich działaniach. Zanim zdecydujesz się na wczasy w gospodarstwie agroturystycznym, koniecznie sprawdź, jakie warunki proponuje wybrane gospodarstwo. Jeśli marzysz o idealnej ciszy i spokoju dowiedz się, czy gospodarstwo nie leży w samym centrum wsi. Sprawdź, jak daleko jest do najbliższego przystanku autobusowego bądź stacji PKP, jeśli nie wybierasz się samochodem. Leśniczówka w samym sercu puszczy to gwarancja ciszy, lecz wyjazd z dziećmi może być uciążliwy, kiedy przyjdzie Ci przebyć parę kilometrów leśną drogą z ekwipunkami oraz marudzącymi latoroślami. Agroturystyka Kudowa Zdrój to super sprawa!
W gospodarstwie agroturystycznym podobnie jak w kurorcie, w środku sezonu opłaty za nocleg są wyższe. Musisz także wcześniej rezerwować miejsca, szczególnie w popularnych gospodarstwach. Przeczytaj warunki rezerwacji.

Zaciekawił Cię nasz wpis? Masz ochotę na inne? Zatem jesteśmy w witrynie (http://www.delta-boats.pl/) - należy wejść w podany link i oglądać nowe wiadomości.

Zapewne gospodarze poproszą o przedpłatę przelewem . Zapytaj także o warunki. Część gospodarstw wynajmuje wyłącznie łóżka z materacami. Za bety czy ręczniki musisz dopłacić bądź przywieźć je z sobą. Spytaj, czy i jakiego rodzaju posiłki są w cenie Pobytu. W wielu gospodarstwach otrzymasz obfite śniadanie, jednak np. za kolację trzeba dopłacać. Najlepiej określ to w trakcie pierwszej rozmowy z gospodarzami.


Gdy jesteś na specjalnej diecie przykładowo bezglutenowej, koniecznie weź ze sobą odpowiednie produkty żywnościowe. Nie zakładaj, że znajdziesz ich wybór na półce w wiejskim GS-ie.

Tags: nocleg, ceny, bus, Pobyt