Co powinno się odwiedzić w Bułgarii?

Posted on 19/05/2021 2:35pm

Bułgaria jest państwem nadzwyczaj wziętym w zakresie turystyki, a jest to prawdopodobnie jeszcze ślad z czasów, kiedy należeliśmy jako państwo do niezaszczytnego bloku wschodniego oraz jedynym miejscem gdzie warto było pojechać były właśnie plaże Bułgarii. Na urlop w tymże państwie stać było wiele rodzin a nadal jest to miejsce, do którego można za stosunkowo niewielką opłatę spędzić przyjemnie wczasy. Ceny są niezbyt duże, a do restauracji można chodzić niejednokrotnie i dobrze zjeść.


bułgaria
Source: pixabay.com
Oczywiście najbardziej popularnym punktem w Bułgarii jest Riwiera Bułgarska, rozciągająca się nad Morzem Czarnym. Temperatury bywają tu imponujące, z kolei ciepłe morze oraz czyste plaże nakłaniają do długiego pobytu. Ulokowało się tu też wiele pierwszorzędnych hoteli. Jak to zazwyczaj bywa w luksusowych kurortach nie brakuje tutaj rozrywek, zarówno tych typowych, jak pływanie, oraz tych ekskluzywnych, jak tenis, paintball lub elitarne kluby nocne. Plaże są tutaj zniewalające, a niekiedy nawet sięgają 100 m szerokości. Złote Piaski. Kurort tenże ma nadzwyczajne znaczenie, bo jako pierwszy urósł do rangi miejsca dla elit. NZłote Piaski (eccoholiday.com/dojazd-wlasny/bulgaria/zlote-piaski/)dzili tam tylko najbogatsi. Obecnie jest to jeden z kilku ośrodków wczasowych dla Europejczyków. Poza wybrzeżami jednakże jest tu także coś do zwiedzania. W okolicy leży monastyr Aładża, zachwycający nie tylko techniką budowy, bowiem został on wykuty w skale, lecz także zaciekawia związanymi z nim legendami. W bezpośrednim otoczeniu znajduje się także rezerwat Kamienny Las, zawierający kolekcję powyżej 300 kamiennych tworów o wysokości od 6 do 12 metrów.


bułgaria wycieczki
Author: Andrew Nash
Source: http://www.flickr.com
Stolica Bułgarii - Sofia, bogata jest głównie w obiekty sakralne. Można tu odnaleźć tak sobory jak też prawosławne cerkwie. Bułgaria poza Morzem Czarnym ma jeszcze w swojej ofercie turystycznej Góry Riła. Jest to przepiękny, porośnięty zielonością masyw, z ok. 90 pojedynczymi kamiennymi szczytami sięgającymi ponad 2000 metrów npm. W górach można trafić na nieduże malownicze jeziorka, których jest aż 150. Dostosowano tutaj wiele tras turystycznych zarówno dla spacerowiczów jak także rowerzystów. Zimą góry zapraszają na stok. U stóp masywu spoczywa również prawosławny Klasztor Św Iwana, założony na planie czworoboku z cudnym dziedzińcem jak też dwiema bramami. Starczy wpisać w wyszukiwarkę Bułgaria (www.coraltravel.pl/wczasy/wyniki-wyszukiwania/panstwo:Bulgaria:8) wycieczki, by cieszyć oczy tymi wszystkimi cudownościami.

Tags: urlop, plaża, turystyka, wczasy, Riwiera Bułgarska