Co trzeba zobaczyć na Krecie? Jakiego rodzaju atrakcje ma do zaoferowania ta wyspa? Jakie są obowiązkowe punkty podczas zwiedzania?

Posted on 19/05/2020 7:34am

Kreta, czyli największa z greckich wysp różni się bogatą historią oraz kulturą. Na Krecie warto obejrzeć piękne i słynne pałace minojskie, zabytki weneckie oraz tureckie i oczywiście malownicze plaże, góry i jaskinie.

Wyspa cudownie prezentuje się wiosną, jak pokrywa ją soczysta zieleń oraz kwitną kwiaty, zaś góry pokryte są śniegiem. Ilość atrakcji powoduje, że trudno podjąć decyzję, co lepiej zwiedzić podczas kilkudniowego wyjazdu. Na pewno dość istotną barierą, która poważnie utrudnia poruszanie się na terenie wyspy, są wysokie pasma górskie. Ciągną się one poprzez całą szerokość wyspy, zaś największym szczytem jest Psiloritis, jaka ma 2456 metrów n.p.m. Wąwozami biegną drogi i niezliczonej ilości zakrętów, natomiast wzdłuż północnego wybrzeża Krety z powodzeniem możemy poruszać się główną drogą, która łączy największe miasta.
tradycja grecka
Author: Thomas Kyratzis
Source: http://www.flickr.com
Bardzo popularne są wyjazdy z Polski, najczęściej to Kreta all inclusive last minute (więcej ofert). Na pewno warto obejrzeć ruiny starożytnych miejsc, jak Aptera i Gortyna. Rozległe wykopaliska są w takich miejscach dostępne do bezpłatnego zwiedzania.

Nie zwlekaj! Jeśli zaciekawił Cię ów artykuł, to na nowej witrynie odkryjesz dalsze wiadomości (https://polviettravel.com/wycieczka/serce-wietnamu/) na lubiany przez siebie temat.

W szczytowym okresie w tym antycznym mieście mieszkało mniej więcej dwadzieścia tysięcy osób. Podczas prac archeologicznych znaleziono tu między innymi ruiny, jakie są z czasów hellenistycznych, dorycką świątynie Demeter oraz Persefony czy rzymskie cysterny i łaźnie. Trzeba zobaczyć Lagunę Balos. Jest tam spokój, gdyż miejsce to niedostępne jest dla autokarów czy autobusów. Najłatwiej tutaj dotrzeć drogą morską - statkiem z Kissamos. Można także dojechać autem, lecz wyprawa zajmuje długo i wymaga odwagi.A to dlatego, iż jest tam wąska oraz momentami stroma droga, jaka biegnie wzdłuż morskiego klifu, nie jest zabezpieczona żadnymi barierkami. Największy zabytek to z pewnością pałace minojskie w Knossos, Fajstos oraz Malii. Są to ruiny pałaców, które pochodzą z 2000-1400 roku p.n.e. z okresu minojskiego. W czasie wielkiego rozkwitu na terenach wielkiego pałacu i w jego okolicach mieszkało tam ponad dziesięć tysięcy osób. Na pewno warto pojechać na Kretę, wspomniane atrakcje są jednymi z wielu, można tam obejrzeć o wiele więcej. Jeżeli chcemy tanią wycieczkę, to dobrze jest skorzystać z opcji wycieczki all inclusive (Zobacz wycieczki all inclusive). Jest to bez wątpienia wygodne rozwiązanie, gdyż nie trzeba myśleć o zapewnieniu sobie wyżywienia lub też noclegów na własną rękę.

Tags: autokary, klif, pasma górskie, Knossos