Co warto zobaczyć na Wyspach Kanaryjskich? Dlaczego to doskonałe miejsce o każdej porze roku?

Posted on 16/09/2020 8:26am

Wyspy Kanaryjskie można podzielić na 2 grupy. Jedne z nich to Wyspy Szczęśliwe, jakie znajdują się na zachodzie, czyli gran Canaria, jak i Teneryfa, kolejne natomiast to Wyspy Purpurowe, do których zaliczyć trzeba Fuerteventurę i Lanzarotę.


To one są położone najbliżej Afryki. Dawniej te wyspy były jedynie dla najbogatszych, aktualnie są dostępne dla każdej osoby.


Na wyspie niezmiennie jest wspaniała, wiosenna pogoda, tak więc jesteśmy w stanie tu przyjeżdżać przez cały rok. To szczególnie miłe, jak przylatujemy na Wyspy Kanaryjskie w środku polskiej zimy. Nie zadziwia więc, że jak Wyspy Kanaryjskie wycieczka pasuje również w okresie zimowym, aby trochę się ogrzać pod słońcem Afryki. Archipelag Wysp Kanaryjskich składa się na 7 dużych wysp i paru mniejszych, które nie są zamieszkane na stałe. Na najbardziej pokaźnej z nich, mowa o Teneryfie, słońce świeci właściwie cały czas, przez ponad 300 dni w roku - skocz.
ręczniki plażowe
Author: Simon_sees
Source: http://www.flickr.com


Krajobrazy są idealne, pamiętamy je do końca życia. Mamy więc urwiste góry, ogrody kwiatowe oraz wypielęgnowane parki. Z pewnością warto poznać stolicę, jest nią Santa Cruz. To dość młode, tętniące życiem miasto, w jakim z pewnością poczujemy się dobrze.

Czy znasz już tak świeży tekst (horyzont.net.pl/wycieczki-szkolne/)? Odnajdziesz tam istotnie dużą ilość atrakcyjnych informacji na tego typu temat. Zobacz a nie będziesz żałować!

Trochę mniejszych rozmiarów wyspa - Fuerteventura jest na wschodzie wyspy. Ma najbardziej długa linię brzegową, piękne, szerokie oraz piaszczyste plaże. Jest tu ich ponad 150! - wyjedź na Wypsy Kanaryjskie.


Złocisty piasek jest zachęcający do plażowania, ale i Spacerów. Najbardziej znana jest Playa de Sotavento.


Są tam idealne warunki dla wielbicieli windsurfingu, ponieważ niezmiennie wieją tam mocne wiatry. Najlepiej wybrać się na Wyspy Kanaryjskie i cieszyć się cudownie spędzonym tam czasem.

Tags: plaże, parki, Spacer, okres