Czemu Włochy są ciągle tak modne? Szukamy odpowiedzi

Posted on 15/10/2020 10:09am

Wypoczynek we Włoszech? Brzmi miło - a trzeba wiedzieć, że chyba nie ma bardziej urokliwego kraju na Starym Kontynencie, niźli kraj Silvio Berlusconiego. Oczywiście Silvio to wyłącznie symbol: tak naprawdę można wymienić wielu znanych Włochów, którzy spowodowali, iż świat jest aż tak niezwykłym miejscem. Oczywiście Silvio do tego grona raczej się nie zalicza, lecz i tak jest symbolem Italii. Dobrze, lecz może koniec odnośnie owego polityka. Będzie pewnie fajniej, jeżeli przedstawimy teraz interesujące miejsca położone na terenie Włoch.


Rzym
Author: -JvL-
Source: http://www.flickr.com
Niesamowite jest Bolzano, a więc miasto zlokalizowane w wysokich górach. Tak naprawdę kiedy jesteśmy w tym mieście, możemy niejako dojść do takiego wniosku, że mieszanka niemieckich oraz włoskich genów spowodowała, iż po prostu powstało idealne miasto. No może trochę tutaj przesady, lecz generalnie bardzo trudno o zbyt wiele bardziej idealnych destynacji - a przynajmniej jeśli w rachubę wziąć narty. Miłośnicy narciarstwa bardzo doceniają ową część Italii, no cóż - klimat jest niesamowity, sprawiający, że będziemy mieli okazję poczuć się naprawdę fajnie. To na 100% pewne. Przeczytaj też: czy opłaca się zobaczyć Włochy w wrześniu? Byliście?.



Włochy to także fantastyczne miejsce dla miłośników agroturystyki - jeśli ktoś raczej nie pragnie luksusowych warunków, bez cienia wątpliwości powinien jechać gdzieś w okolice Bari. Chociaż południowa część Włoch jest znacznie biedniejsza, tak czy siak ludzie tam mieszkający są generalnie wielce radośni. Ciężko powiedzieć czy to dobrze, bo takowa mentalność niejako skutecznie blokuje rozwój ekonomiczny regionu, ale prawda jest taka, że jeżeli pragniemy odkryć prawdziwą Italię, bez dwóch zdań musimy się udać do Bari i okolic. Stosunkowo biednie, lecz wielce wspaniale!

Fantastyczna jest Venezia - co ciekawe, choć niemalże wszystkie turystyczne miasta, nawet wielce znane, inwestują spore kwoty w reklamę, to tak naprawdę władze tego miasta tak jakby odstraszają podróżnych.

Pragniemy Cię namówić do identycznie ciekawych postów, które opracowaliśmy dla Ciebie z pasją. Więc naciśnij odnośnik (http://ekotur.wroclaw.pl/langs/pl/melexes.php) i oglądaj to, na co będziesz miał ochotę.

To miasto jest tak bardzo popularne wśród przedstawicieli niemal wszystkich nacji, że ciężko w jednoznaczny sposób powiedzieć, iż takie działania są głupie. W sumie mają dużo sensu, ponieważ jeśli nie chcielibyśmy, aby Wenecja tak jakby została "zniszczona" przez turystów, trzeba wprowadzić dużo reform. A więc odwiedźmy Italię, ponieważ to pewnie najładniejsze miejsce na całym świecie.

Tags: klimat, Włochy, temat, państwo