Gdzie w obecnym roku roku spędzić swoje letnie wakacje?

Posted on 29/01/2022 7:21am

Wprawdzie do wakacji mamy jeszcze naprawdę ogrom czasu, ale można już w najbliższym terminie zacząć planować swój urlop. Trzeba bowiem pamiętać, że w popularnych miejscowościach turystycznych zarezerwowanie miejsca na spanie na ostatnią chwilę można być naprawdę trudne. Wśród chętnie wybieranych przez Polaków destynacji znajdują się góry. Urlop w górach cieszą się bardzo wielką popularnością.

nocleg w górach
Author: Pawel Pacholec
Source: http://www.flickr.com
Wczasy w górach to dla dużej liczby Polaków wycieczka do Zakopanego. To urocze miasteczko leżące u podnóża Tatr ma wszystko, czego można oczekiwać od takich miejscowości: świetny klimat, gościnnych ludzi, wyśmienitą kuchnię i bajeczne widoki. Z wielu miejsc Zakopanego idealnie widać Giewont, a bystre oko będzie w stanie zobaczyć nawet stację pogodową na Kasprowym Wierchu. Szlaki turystyczne, które wytyczone zostały przez Tatry to trasy o różnym stopniu trudności. Za sprawą tego każdy turysta znajdzie dla siebie drogę doskonałą, która będzie dopasowana do jego kondycji fizycznej. Dla osób które dopiero zaczynają poleca się najczęściej dolinki reglowe, do których należy między innymi słynna Dolina Kościeliska. Modna jest także Dolina Chochołowska, która jest najdłuższą tego typu doliną w Tatrach polskich. Chętnie odwiedzana przez turystów jest także Dolina Strążyska, którą przemierza spora grupa zainteresowanych udających się na Giewont. Pośród modnych szlaków znajduje się również ten wiodący na Czerwone Wierchy. To wyprawa długa i męcząca, ale jednocześnie pełna ciekawych wrażeń. Widoki, które można będzie podziwiać z tego szlaku na długo zapiszą się w pamięci.pokój z widokiem na góry
Author: Scott Jordan
Source: http://www.flickr.com
Zakopane ma niezwykle bogatą bazę noclegową: zobacz ofertę noclegów na - dlatego jest to idealne na wczasy w górach. Działają tutaj pięciogwiazdkowe hotele, pensjonaty oraz kwatery prywatne. Zatrzymać można się także w jednym ze schronisk tatrzańskich. Takim dość popularnym jest to nad Morskim Okiem, ale nie możemy zapominać także o schronisku w Dolinie Pięciu Stawów Polskich czy w Dolinie Roztoki. W każdym z tych miejsc panuje niesamowity klimat, którego nie znajdziemy w żadnym innym miejscu.

Na pewno będzie interesować Cię nasza strona www, wyszukasz tam dużo zajmujących wiadomości. Miej na uwadze, że jest na bieżąco uzupełniana.

Odpoczynek w górach to ciekawa okazja do aktywnego urlopu. A po dniu spędzonym na szlaku warto jest wybrać się do jednej z wielu karczm i sprawdzić czym zostaniemy ugoszczeni.

Tags: urlop, wypoczynek, Tatry, Zakopane