Jak skutecznie przygotować się do wyjazdu na stok?

Posted on 12/04/2019 7:36am

Odpowiednie przygotowanie się do szaleństwa na nartach stanowi podwalinę bezpiecznego szusowania.


Przede wszystkim warto mieć na względzie, że wyjazd narty, to nie jedynie przyjemne spędzanie wolnego czasu, lecz również gigantyczny wysiłek cielesny.
Pokój, salon domowy
Author: Jaysin Trevino
Source: http://www.flickr.com


Mimo, iż na wierzchołek wjeżdża się wyciągiem, to już zjazd wymaga odpowiednich umiejętności oraz nie lada formy. Brak wcześniejszego przyszykowania się do jazdy na nartach może popsuć nawet znakomicie zaplanowany wypad. Dlatego też zawczasu należy zacząć przygotowania do zimowych szaleństw. Mogłoby się wydawać, że w trakcie jazdy na nartach czy też snowboardzie angażowane będą jedynie mięśnie nóg. Nic w wyższym stopniu mylnego. Owszem to właśnie owa część ciała w największym stopniu pracuje w trakcie białych szaleństw, jednakże narciarstwo angażuje praktycznie wszystkie muskuły ludzkiego ciała. Nadzwyczaj intensywnie pracują także mięśnie odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Nie należy zapomnieć również o dużych obciążeniach, jakie w trakcie jazdy na nartach lub snowboardzie wpływają na stawy i więzadła.


Ćwiczenia siłowe przygotowujące do wyjazdu na narty powinny koncentrować się przede wszystkim na poprawie wytrzymałości siłowej. Wypływa to z tego, że w czasie szusowania po stoku nie musimy pokonywać nie wiadomo jak dużych oporów. Zachowanie poprawnej pozycji podczas jazdy na stoku wymaga stałego napięcia muskułów znajdujących się w obszarze pośladków, brzucha, a także pozostałych części ciała.
Zakładając, że na stoku spędzamy statystycznie od czterech do sześciu godzin, to wyżej wymienione mięśnie każdego dnia białego szaleństwa wykonują gigantyczną pracę. W swoich przygotowaniach do wyjazdu na snowboard warto także uwzględnić treningi koordynacyjne.

Obecnie oceń best hotels santorini ten artykuł, który jest niesamowicie zajmujący. Wykonaj to już w tej chwili! Przekonasz się, że faktycznie trzeba to zrobić!

/J]

Tags: podróż, narty, snowboard