Jakiego rodzaju atrakcje zaproponować mogą Mazury przybywającym do tego regionu kraju urlopowiczom.

Posted on 10/02/2020 7:16am

Nazywane też często Krainą z Tysiącem Jezior Mazury są jednym z najbardziej popularnych regionów turystycznych naszego kraju. Zresztą ta nazwa jest zupełnie na miejscu, gdyż jeziora będą zajmować około 7 procent powierzchni rejonu, a jest ich około trzech tysięcy. Kilka największych ma więcej niż 100 km2 powierzchni, więc to są już rzeczywiście duże wodne akweny, natomiast największa liczba to jeziora mające powierzchnię do paru kilometrów.


Piknikowe wariacje na wakacje
Author: MSM Mońki
Source: MSM Mońki
Mazury kuszą również ogromną ilością lasów, które zajmują prawie trzydzieści procent rejonu. Żyje w nich duża część występujących w naszym kraju ptaków i ssaków, a w jeziorach spotkać można w zasadzie wszystkie gatunki ryb śródlądowych. To ogromne bogactwo natury sprawia, że Mazury są rejonem bardzo popularnym pod względem turystyki. W każdym letnim sezonie przyjeżdża tam kilka milionów turystów, którzy zamiast gwaru popularnych kurortów będą woleli spokój, ciszę i czystą wodę. A że atrakcji tam raczej nie brakuje, co więcej, region bez przerwy się rozwija, to i liczba odwiedzających systematycznie wzrasta.

Niewątpliwie największą atrakcją Mazur jest ogromna liczba jezior. Duża ich część została zagospodarowana pod kątem żeglarstwa i to ono właśnie jest tam ogromnie popularne. Wielbiciele wodnych sportów mają także do wyboru kilka kajakowych szlaków, no i oczywiście pamiętać trzeba o ogromnej ilości bardzo czystych plaż, na których można słodko poleniuchować. Bardzo dużo ten właśnie region może zaproponować tym, którzy lubią inne sposoby spędzania wolnego czasu, liczne piesze i rowerowe szlaki oraz ścieżki przyrodnicze kuszą do spędzania czasu w sposób aktywny.


nocleg
Author: Bernhard Wintersperger
Source: http://www.flickr.com
Mazury posiadają bardzo dobrze rozwiniętą bazę noclegów i kwater, mieszkający tam ludzie już dawno zauważyli zalety płynące z turystów.

Dużo ludzi szuka interesujących danych na ten temat problem. Trafnym wyjściem będzie odwiedzić nasz serwis (https://www.avocaparkingpyrzowice.pl/). Naprawdę warto! Przekonasz się, że nie pożałujesz!

W praktyce mikołajki noclegi mogą zaproponować odpowiednie kwatery dla wszystkich, znajdą coś dla siebie i studenci którzy lubią dobrze się bawić, i rodziny z małymi dziećmi, i ludzie szukający wysokiego standardu - znajdź nocleg. Ogromna ilość pensjonatów, hoteli oraz domków prywatnych powoduje, że chyba nikt nie będzie miał większego problemu z wyborem.

Tags: las, jezioro, nocleg, mazury