Kiedy jechać do Kenii?

Posted on 08/09/2020 7:59am

Gorące afrykańskie słońce, rozgrzany piasek i temperatura wody przekraczająca 20 stopni Celsjusza – perfekcyjne warunki na plażowanie jak też kąpiele w morzu.


Wczasy w Kenii to odpoczynek w pełnym słowa tego znaczeniu.


Co najistotniejsze, doskonałe pogodowe warunki na wybrzeżu panują niemal w przeciągu całego roku. Kenia (więcej na temat) usytuowana jest w strefie równikowego klimatu monsunowego. Nad morzem, w pasie do czterdziestu km a także w górach dominuje wilgotny klimat, natomiast na pozostałym obszarze – suchy. Równikowe usytuowanie powoduje, że amplituda roczna temperatur jest raczej wyrównana. Średnia temperatura miesięczna na wybrzeżu to 27 stopni Celsjusza, natomiast 16 stopni w górach.


wyżywienie
Author: Jose A.
Source: http://www.flickr.com


Kiedy więc pojechać do Kenii? Wybór odpowiedniego terminu będzie uzależniony od regionu i celu podróży. Jeśli wybierając się do tego kraju w planach mamy głównie wypoczynek na plaży jak też nurkowanie, polecamy czas grudzień-marzec. Przy czym miejmy na uwadze, iż luty i marzec to okres niesłychanie gorący. Jeżeli nie przepadamy za zbytnio wysokimi temperaturami, natomiast równocześnie chcemy postawić na wodne sporty, najlepszym wyborem będzie okres od lipca do września, gdy jest poniżej trzydzieści stopni Celsjusza oraz na dodatek dmie południowo-wschodni wiatr jaki stwarza rewelacyjne warunki pod windsurfing. Jeśli natomiast ciekawi nas zwiedzanie Kenii, szczególnie rekomendujemy lipiec, sierpień jak też wrzesień, gdy temperatury się obniżają.
Będzie to doskonały czas na safari i wycieczki objazdowe po Kenii – wielogodzinne ekskursje po bezkresnej sawannie afrykańskiej będą o wiele przyjemniejsze. Jeśli chodzi o koszt takiej wyprawy, najbardziej opłaci się Kenia z Niemiec.

Tags: wyprawy, koszt, wyjazd