Kooperacja miast - czy ma sens?

Posted on 27/01/2020 7:34am

Międzynarodowa współpraca miast jest różnorodnie określana, w Europie przyjęte jest, że taka relacja nazywa się partnerstwem. Jest to oficjalna forma współpracy, zakładająca rozwój gospodarki oraz kultury obu miast partnerskich.


ulica miasta
Author: SurFeRGiRL30
Source: http://www.flickr.com
Nierzadko posiada ona tylko znaczenie symboliczne, szczególnie jeżeli miasta leżą w dużej odległości od siebie. W założeniu jednak tego rodzaju relacja polega na współpracy mieszkańców obu miast na wielu płaszczyznach. Taka współpraca jest najlepiej Zauważalna w przypadku granicznych krajów położonych w sąsiedztwie. Obie miejscowości mogą wówczas planować wspólne imprezy czy wydarzenia Nietrudno to zauważyć na przykładzie miejscowości atrakcyjnych turystycznie.

Pewnie przyda Ci się darmowe wejście (https://www.restauracja-laura.pl/restauracja) do naszej kolejnej witryny. Nie ociągaj się, tym bardziej jeśli zaciekawiły Cię omówione tu wpisy.

W ostatnim czasie wykonane badania pokazały, że ludzie mieszkających w miastach partnerskich chętniej odwiedzają własnego partnera, jeśli ten jest atrakcyjny turystycznie. Na przykład mieszkańcy niemieckiego Putbus częściej zatrzymują się na noclegi w Rewalu , który jest miastem partnerskim, niż mieszkańcy pozostałych niemieckich miast o podobnej liczbie ludności.

Czy pragniesz odnaleźć podobny materiał? Jeśli tak, to bez obawy kliknij ten link i zerknij na witrynę (http://www.eccotravel.eu/sri-lanka/), która niewątpliwe również przykuje Twoją uwagę!

Wpływy związane z turystyką są jednym z zasadniczych sposobów utrzymania się mieszkańców Rewala.Tags: Warszawa, noclegi, życie, korzyści, miejscowości