Masz w planach wypad w góry? To może Zakopane? Sprawdź, co oferuje ta znana polska miejscowość turystyczna!

Posted on 17/09/2021 11:00am

Najwspanialszym i najbardziej urokliwym miastem polskich Tatr jest Zakopane. Zwane zimową stolicą Polski każdego roku jest intensywnie odwiedzane przez przyjezdnych. Zakopane pięknie usytuowane pomiędzy górami, oferuje doskonały mikroklimat i to przez cały rok.

Hotel Belvedere Zakopane
Author: LTB Sp. z o.o.
Source: VipTurystyka.pl
O każdej porze roku możesz również oczekiwać wielu atrakcji, bo ma tu miejsce wiele imprez regionalnych. Co ważne, każda z zakopiańskich imprez ma niepowtarzalny charakter, więc możesz zapoznać się nie tylko z góralską gwarą, ale także tradycją.

W granicach terytorialnych miasta położona jest spora część polskich Tatr. Gdy będziesz w Zakopanem powinieneś odwiedzić pewne miejsca. Na pewno musisz zaliczyć wjazd kolejką górską na Gubałówkę oraz Kasprowy Wierch (możesz też tam dostać się na nogach). Duża liczba osób korzysta z kolejki, jednakże w sezonie czasami tworzy się potężna kolejka.

Jeśli tego typu publikacja jest dla Ciebie na tyle ważna, że musisz poznać ją też od innej strony, zatem potrzebne Ci zbliżone informacje, to więcej znajdziesz w tekście.

Jeżeli więc masz odpowiednią ilość siły spróbuj dostać się tam o własnych siłach. Jednakże wjazd kolejką to też atrakcje, ponieważ możemy podziwiać cudowne widoki. Centrum miasta to Krupówki, czyli popularna handlowa ulica Zakopanego.

Jesteśmy w stanie tak kupić rozmaite pamiątki regionalne, najeść się do syta, zakupić oryginalny oscypek, a wieczorem zjeść pyszną kolację przy dźwiękach najlepszej góralskiej muzyki na żywo. Na Krupówkach są również najdroższe noclegi w Zakopanem.

Jeśli myślisz, że informacje w internecie nie są pełne, to przejdź do linku, gdzie znajdziesz dokładniejsze omówienia tematów - link jest tu.

Ekskluzywne hotele gwarantują noclegi w wysokich cenach, nawet kilkaset złotych za dobę, więc na tego typu pobyt mogą sobie pozwolić jedynie nieliczni.

Na szczęście jednakowoż noclegi w Zakopanem to niezwykle różnorodna oferta, odnajdą więc najlepszą ofertę wszyscy, którzy nie są w stanie sobie pozwolić na tak luksusowe wakacje. Warto też sprawdzić ofertę w sąsiadujących z Zakopanem miejscowościach, jak Poronin czy Biały Dunajec, tam również można przespać się w dobrej cenie.

Co ważne, w każdym z tych miejsc spotkasz tradycyjną góralską gościnność, jaka sprawi, iż poczujesz się wspaniale. Taki pobyt będziesz wspominał jeszcze przez długi czas, bo te wszystkie czynniki - gościnność, piękne widoki i regionalna kuchnia - składają się na najbardziej niezapomniane wakacje, przez cały rok. Dobrze więc zaplanować najbliższy pobyt w Zakopanem. Baza hotelowa jest tak odpowiednio rozwinięta, że na pewno odnajdziesz coś najlepszego dla własnych potrzeb.

Tags: kuchnia, hotel, impreza, Gubałówka