Metody na zwabienie klienta

Posted on 24/08/2018 7:20am

W każde wakacje ośrodki wypoczynkowe nad morzem mają bardzo wielu chętnych. Właściciele tego typu obiektów nierzadko przyznają natomiast, że z roku na rok coraz więcej turystów udaje się w bardziej odległe rejony i decyduje się na wczasy za granicami Polski.


Jest to niewątpliwie dość niekorzystne dla właścicieli tego typu ośrodków, gdyż mogą oni stracić wiele pieniędzy, jeśli nie będą mieli pełnego obłożenia w sezonie. Letnie miesiące to zazwyczaj żniwa dla właścicieli hoteli i rozmaitych kwater, bowiem w pozostałym okresie hotelowych gości jest na tyle mało, że wtedy hotel nie wychodzi nawet na zero a jedynie traci. W trakcie sezonu urlopowego trzeba zatem zarobić na cały następny rok.


Hotele nad morzem to właściwa opcja dla tych, którzy wolą odpoczynek pasywny. Z hotelu znajdującego się nad morzem jest dosłownie kilka kroków nad wybrzeże Bałtyku, tak więc można błyskawicznie znaleźć się na miejscu. Co prawda hotele (https://www.coraltravel.pl/Egipt/Hurghada/hotel/HILTON-HURGHADA-LONG-BEACH-RESORT/153/40-1471-24FF.html) nad morzem mają dużo wyższe ceny niż noclegi w głębi miasta, jednakże dla wielu ludzi argument o bardzo bliskiej odległości od morza jest kluczowy i są oni w stanie wydać naprawdę dużo pieniędzy.


Co więcej, często zdarza się, że ośrodki wypoczynkowe nad morzem rezerwują sobie specjalny obszar na plaży, który ma być przeznaczony dla gości hotelowych. Choć takie wytyczanie granic na plaży budzi nierzadko sprzeciw różnych osób, to rzecz jasna jest to kolejna, jak najbardziej skuteczna zachęta do wyboru tego typu kwaterunku.


hotel nad morzem
Author: Daniel Oines
Source: http://www.flickr.com


W ostatnim czasie możemy zauważyć, że pogoda jest nadzwyczaj łaskawa w środku okresu urlopowego, który wypada na przełomie lipca i sierpnia i wtedy może wystąpić spory problem ze znalezieniem wolnego miejsca na plaży. Jest to zazwyczaj spowodowane występującą ostatnio modą na rozstawianie parawanów, które pozwalają ludziom na odseparowanie się od pozostałych osób.
Tego typu parawany sprawiają w praktyce, że osoby, które przybyły pierwsze w danym dniu na plażę zajmują naprawdę spory obszar i ktoś, kto przyszedł parę godzin później może nie natrafić na wolne miejsce.


To, że hotele (https://coraltravel.pl/Grecja/Kreta/hotel/ATALI-VILLAGE/4092/40-1740-24FF.html) nad morzem rezerwują obszar plaży dla gości hotelowych może zatem stanowić kolejną formę zachęty, jako że w takim wytyczonym rejonie możemy spodziewać się sporej ilości wolnego miejsca.

Tags: pogoda, urlop, noclegi, wypad, okres