O czym warto pomyśleć przed podróżą do kraju Tajów?

Posted on 03/07/2020 7:33am

Tajlandia należy do państw dostępnych dla podróżujących, nie odnotowuje się w tym kraju szczególne zagrożenia przestępczością. Powinno się jednak spojrzeć czasami, głównie w motelach, na to w jakim miejscu przetrzymujemy pieniądze, sprzęt fotograficzny i dokumenty. To podstawowe środki ostrożności, jednak istnieją także zasady typowe tylko dla kraju typu Tajlandia, o jakich trzeba pamiętać planując tam wyjazd na wakacje.
Tajlandia
Author: VnGrijl
Source: http://www.flickr.com
Co najważniejsze, każdy posążek Buddy odbierany jest w tym miejscu za nietykalny; pamiętajmy tym samy, żeby nie wchodzić na posąg lub w żaden inny sposób nie wyrażać braku poszanowania. Wycieczki nierzadko o tym nie pamiętają, co może spotkać się z smutnymi sytuacjami. Nachodząc świątynie albo podobne miejsca obrzędów religijnych załóżmy stosowne odzienie. Niemile widziane są odkryte ramiona, krótkie spodenki ani japonki.

Sprawdź ten odnośnik - to bez dwóch zdań świetna propozycja (https://www.spijtanio.eu/kwatery-pracownicze-wroclaw), która na pewno bardzo Cię zaciekawi! Nie czekaj zatem i zobacz już teraz!

Tajlandia jest pod tym kątem miejscem wyjątkowo prawicowym, i brak szacunku dla miejsc religijnych może popsuć nasze wakacje.

Tajowie z ogromnym szacunkiem ustosunkowują się także do rodziny monarszej. Konflikt może spowodować zlekceważenie godności monarchy Tajlandii, całej monarchii i dworu królewskiego poprzez np. wyrzucenie bilonu, na którym znajduje oblicze króla. Jeżeli rozchodzi się o sytuacje konfliktowe to wycieczki do Tajlandii często nie są przygotowane na to, w jaki sposób radzić sobie z tego typu zdarzeniami. W czasie utarczki z mieszkańcami Tajlandii nie można podnosić głosu oraz krzyczeć, bo odbierane bywa to za wyznacznik słabości i nie doprowadza do rozwiązania konfliktu, a tylko pogarsza utarczkę. Zawsze starajmy się zatem rozluźnić atmosferę miły słowem.tajlandia
Author: VnGrijl
Source: http://www.flickr.com
Nie na miejscu jest dodatkowo dyskutowanie podniesionym głosem lub kłócenie się np. o koszt towaru podczas zbijania ceny na zakupach , które robimy w wakacje.

Ten artykuł jest interesujący, jednak warto poznać również odmienne tego rodzaju posty. Z tego powodu zobacz przykłady, które również będą dla Ciebie wartościowe.

Tajlandia to miejsce, gdzie głowa to najcenniejsza i najistotniejsza (najbardziej poszanowana) część człowieka, dlatego także powinno się unikać dotykania głowy mieszkańca Tajlandii, w tym małych dzieci. Warto o tym pamiętać, tak samo jak trzeba pilnować się podczas wycieczki z taksówkarzem – za każdym razem należy wyjść z inicjatywą o uruchomienie taksometru albo określić przed rozpoczęciem przejazdu cenę za przewóz.

Tags: hotele, turyści, przewóz, przejazd