Polskie morze zawsze będzie miało dla rodaków symboliczne znaczenie - nieistotne, że nie jest tam tak ciepło jak na południu Europy

Posted on 05/12/2019 7:45am

Od chwili skończenia się komunizmu mamy możliwość wyjeżdżać za granicę, a od chwili, gdy jesteśmy w Unii mamy możliwość nad Morze Śródziemne lecieć bez żadnych kłopotów.
koń


I mimo że mamy dostęp do wielu gorących mórz, to polskie do końca życia będzie zajmowało w naszym umyśle miejsce szczególne.


dziecko
Author: Wikipedia.pl


Bałtyk jest jedyny w swoim rodzaju. Jego kapryśność jest zdumiewająca. Każdy, kto chociaż raz w życiu obserwował sztorm, jest zahipnotyzowany potęgą wody. Poza tym nasze morze nie jest nudne - dziś niebieskie i leniwe, a potem szare i groźne. Poza tym posiadamy najpiękniejsze plaże na świecie. Niespotykane, ogromne, złote i piaszczyste.

Te intrygujące posty mają swą kontynuację. Pragniesz ją poznać? Zatem idź do strony szafki basenowe i tam ciesz się frapującymi wątkami.

Z lupą w ręce trzeba szukać podobnych plaż w innym państwach Europy. Dlatego nadal istnieją miłośnicy, którzy zabierają swe rodziny na wakacje nad Morze Bałtyckie. I to bardzo dobrze.


łazienka hotelowa
Source: pixabay.com


Jeśli ciekawi nas pobyt w sporym mieście, a nie nadmorskiej wiosce, to trzeba wybrać Sopot. To cudowne miasto, gdzie zawsze znajdziemy dobrą restaurację i mamy przecież sławne na całą Polskę molo. Dodatkowo, jest rzut beretem do starego Gdańska. Zapewne nie będziemy się tam nudzić. Jeśli wybraliśmy już Sopot kwatery z pewnością zaskoczą nas swym komfortem i miłym nastawieniem do klienta.
Bez kłopotu wyszukamy coś dla małżeństw z maluchami albo spokojny zakątek dla seniorów, którzy chcą odpocząć i rozkoszować się ciszą.


Warto pojechać nad polskie morze choćby zimą. Przywita nas wtedy całkowicie innym obliczem, niż latem.

Tags: miasto, wakacje, plaże, Gdańsk