Prawa pasażerów linii lotniczych - to może się przysłużyć

Posted on 16/05/2020 7:26am

Przede wszystkim przy kupnie biletu sprzedawca nie może żądać od ciebie wyższej ceny tylko ze względu na obywatelstwo lub punkt kupna biletu. Po drugie przysługują Ci również prawa w razie pojawienia się kłopotów.

Jest tak w razie opóźnienia albo odwołania lotu albo nadkompletu przedsprzedaży, z powodu którego odmówiono ci wstępu na pokład samolotu.

Zobacz w tym miejscu, sprawdź ofertę adwokat Zabrze naszej firmy a na pewno znajdziesz coś ciekawego. Gwarantujemy bardzo konkurencyjne ceny, zatem się nie rozczarujesz!

Jeśli odmówiono ci wejścia na pokład, twój lot jest anulowany bądź zbyto więcej biletów niż miejsc w aeroplanie, linie lotnicze powinny: zorganizować ci podróż do punktu docelowego porównywalnym alternatywnym środkiem przewozu, albo oddać ci koszta biletu jak też - w stosownych przypadkach - zapewnić ci bezpłatny przewóz do portu lotniczego, z którego wyruszyłeś.

W przypadku znacznego opóźnienia ( co najmniej 5 godzin) masz również prawo domagać się zwrotu pieniędzy (jednak jeśli otrzymasz zwrot kosztów, linie lotnicze nie muszą już zapewniać ci dalszej pomocy ani organizować dalszej podróży). Linie lotnicze powinny poinformować cię o twych prawach i o przyczynie istotnego poślizgu bądź odwołania lotu bądź też odmowy wpuszczenia cię na pokład . W zależności od długości zamyślanego lotu i opóźnienia możesz także mieć prawo do napitków, posiłków, łączności (dla przykładu bezpłatnej rozmowy telefonicznej), a w razie potrzeby również do noclegu (firma SkyLegal).zobacz
Author: Joe Kunzler
Source: http://www.flickr.com
Ponadto jeżeli odmówiono ci przyjęcia na pokład , twój lot został odwołany albo dotrzesz z powyżej 3-godzinnym poślizgiem do miejsca docelowego wskazanego na bilecie, masz prawo domagać się odszkodowania. Jeśli zaproponowano ci opcjonalny lot w analogicznym czasie.

Czy uważasz, że umieszczone tutaj dane są atrakcyjne? Jeżeli tak, to przejrzyj treść, a odnajdziesz tam równie istotne fakty, które przyciągną Twą uwagę.

Odszkodowanie za opóźniony lot nie przysługuje, jeśli twój lot został odwołany: z powodu szczególnych warunków, takich jak złe warunki atmosferyczne bądź powiadomiono cię o odwołaniu lotu na 2 tygodnie przed uplanowaną datą lotu albo zaproponowano ci opcjonalny lot na tej samej trasie w analogicznym terminie co twój początkowy lot.

Jeżeli twój lot jest anulowany z przyczyn szczególnych warunków, możesz nie mieć prawa do odszkodowania, ale przewoźnik musi ci zaproponować wybór między: zwrotem kosztów biletu, alternatywnym środkiem transportu do punktu docelowego w możliwie najkrótszym czasie lub przeniesieniem rezerwacji na opcjonalną wskazaną przez ciebie datę. Nawet w szczególnych okolicznościach, w przypadku potrzeby linie lotnicze są zobowiązane do udzielenia ci pomocy w czasie czekania na nowy lot. Takie są prawa pasażera.

Tags: nocleg, transport, termin, pokład