Wczasy w Pieninach - Szczawnica

Posted on 17/11/2021 7:34am

Jeśli poszukujesz miejscowości, w jakiej będziesz mógł spędzić miło czas, lecz nie znosisz hałasów panujących w modnych miejscach wypoczynkowych, posiadamy dla Ciebie rewelacyjne miejsce.


parki
Source: http://www.flickr.com
Hiszpania
Author: Nicolas Raymond
Source: http://www.flickr.com


Szczawnica jest unikalnym miejscem na mapie Polski, mile od miejskiego hałasu, leżącym w górach pienińskich. Malownicza okolica mobilizuje człowieka do aktywnego spędzania każdej chwili. Zdrowe oraz czyste powietrze dodaje sił witalnych i działa tak, że wolniej się męczymy, ponieważ nasze ciało jest efektywniej dotlenione. Szczawnica jest położona blisko granicy ze Słowacją, toteż możliwe że przydarzy się wam przekroczyć granicę mimowolnie. Miasteczko jest genialnym bazą wypadową do bardzo wielu atrakcji, które jedynie oczekują Ciebie - do strony. W Szczawnicy odnajdą się kajakarze, w okresie zimowym narciarze i miłośnicy pieszych wędrówek po górach.

Żeby znaleźć nadzwyczajne treści w internecie, to najpierw kliknij w link mieszczący się tutaj i przejdź dalej (http://statkiempotrawie.com/cennik) - zapewne nie będziesz żałować.

Miłośnicy kultury góralskiej również odnajdą swoje miejsce, gdyż góralskie domki Szczawnica ma licznie stojące. Miasteczko to bowiem jest właśnie ojczyzną górali sądeckich, jacy do teraz licznie wypasają swe stada owiec. Szczawnica szlaki turystyczne ma niesamowicie mocno rozbudowane, gdyż sumaryczna ich długość wynosi aż sześćset kilometrów - poznaj więcej atrakcji.

Zobacz, co znajduje się w najnowszym linku (http://warsaw.nobuhotels.com/pl/nobu-warsaw-restaurant/) - to też odnosi się do takiej samej problematyki, zatem na pewno też Cię zainteresuje.

Samo miasteczko leży w pobliżu Pienińskiego Parku Narodowego, jaki należy do najładniejszych parków na terenie Polski. Upokorzeniem byłoby nie powiedzieć o słynnym uzdrowisku, z jakiego cała Szczawnica jest obecnie znana. Swoisty mikroklimat, spowodowany położeniem uzdrowiska w dolinie rzeki, sprawia iż ludzie prędzej oraz efektywniej wracają do zdrowia. Pijalnia wód mineralnych, która działa od prawie pięciu wieków zachęca turystów do wypicia odrobiny wód o niebywałych właściwościach leczniczych.


Niewątpliwie każdy Polak znajdzie w Szczawnicy oraz cudnych widokach Beskidu Sądeckiego i Pienin coś do czego będzie pragnął powrócić. Okolica jest przepełniona dziką zwierzyną, dlatego mieszkając blisko lasu, można oglądać dzikie zwierzęta wieczorami bez lunety.

Tags: SPA, Rzym, klimat