Wilno – fantastyczne miasto turystyczne, czyli co dobrze zobaczyć w stolicy Litwy, gdy i my zamierzamy się tam wybrać

Posted on 23/07/2019 7:31am

Długie, zimowe miesiące mogą nam sowicie dokuczać, a doskonałym lekarstwem na to jest wiosenna podróż. Nie musimy od razu lecieć na Malediwy, starczy chwila wytchnienia w stolicy Litwy. Wilno nęci turystów z całego świata, z jakiego powodu zatem i ty nie miałbyś go odwiedzić?
Dobrym pomysłem jest zaczęcie zwiedzania od Starówki Wileńskiej, która wyróżnia się mnogością stylów architektonicznych, co mówi o żywej przeszłości Wilna.


Starówka została uznana przez UNESCO za najpiękniejszą starówkę na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej. Ale nie jedynie ona jest godna zainteresowania, ciekawych oraz obrazowych miejsc jest znacznie więcej. Bezsprzecznie warto udać się na Górę Zamkową, z jakiej ujrzymy nieziemski widok na miasto - sprawdź nieco więcej. Prawdziwym symbolem Wilna jest także Ostra Brama, ale też nie można nie wejść na Cmentarz na Rossie. Ujrzymy w tym miejscu rzeczywiście przepiękne nagrobki oraz pomniki, a także spoczywa tutaj dużo znanych oraz ważnych Polaków, więc to jeden z kluczowych polskich cmentarzy, choć ulokowany jest nie w Polsce, lecz na Litwie. Nadzwyczaj ważnym zabytkiem ze średniowiecza jest oprócz tego Kościół Św. Anny.
Niemcy
Author: Jose Monsalve 2
Source: http://www.flickr.com


Chociaż niewielki, to ma piękne, dokładne koronkowe rzeźbienia i zdobienia umiejscowione na fasadzie. Następnym o nie mniejszym znaczeniu jest Kościół Św. Piotra i Pawła, a także katedra Św. Stanisława.

Zainteresował Cię taki tekst? Zobacz i sprawdź koniecznie (http://www.eurovanprzewozy.pl/przewozy-wroclaw-niemcy/) teraz, tu znajdziesz coś, co z pewnością też będzie równie ciekawe.

Przebywając w Wilnie nie można też nie pospacerować po deptaku, a dokładniej po Ulicy Zamkowej, gdzie można fascynować się zabudową miasta i kupić niejedną pamiątkę dla bliskich.
Po powrocie z fenomenalnej wycieczki ochota na podróżowanie wcale nie jest mniejsza, a zupełnie przeciwnie - zobacz. Chcemy znów gdzieś pojechać, najlepiej od razu.
miasto
Author: Clemens v. Vogelsang
Source: http://www.flickr.com
Starczy, iż przepierzemy parę ubrań, spakujemy konieczne rzeczy i już możemy jechać. Nie trzeba się tak spieszyć, lecz jak najbardziej, można już rozmyślać nad następnym wyjazdem i tym razem wybrać np.

Tutaj znajdziesz fascynujące informacje na omawiany temat, zatem jeżeli to zagadnienie jest dla Ciebie intrygujące, to kliknij odsyłacz do witryny (https://propertyapart.com/apartamenty,12,pl.html).

Hamburg.


Nigdy nie myślałeś, aby tam jechać? To błąd, ponieważ to miasto uznawane za jedno z najbardziej urokliwych miast z Niemiec. Położony jest nad wodą i niewątpliwie zafascynuje każdego. Perła północy daje sposobność korzystania z niejednych atrakcji, dzięki którym wszystkie dni będziemy mieć wypełnione od rana do nocy.

Tags: atrakcje, style architektoniczne, Góra Zamkowa