Zbliża się Wielkanoc - radosne i familijne święto, gdy zasiadamy do stołu z bliskimi i wspólnie spędzimy ten czas

Posted on 04/11/2021 7:35am

Święta Wielkiej Nocy w w kraju nad Wisłą zwykle są kojarzone z okresem spędzonym z rodziną w przemiłej oraz domowej atmosferze. Zasiadamy wszyscy przy jednym stole, dyskutujemy, śmiejemy się.
wielkanoc w górach


Mamy możliwość spędzić czas z długo niewidzianymi członkami rodu. To zawsze wielki dar. Może jednak przyszedł w tym roku moment, aby odrobinę zmodyfikować rodzinną tradycję?


Zazwyczaj zapewne bywa tak, że gospodyni wiecznie jest w kuchni i nie ma nawet zbytnio czasu, żeby porozmawiać z dziećmi oraz wnukami. A gdy już może zasiąść przy stole, jest zbyt wyczerpana, żeby uczestniczyć w biesiadowaniu. Trzeba może zrobić mamie upom,inek i zakomunikować, że w tym roku cała familia spędza Wielkanoc (bezpłatny dostęp) w górach. Nie powinniśmy oczywiście nazbyt nowocześnie podchodzić do zmiany, aby starsze pokolenie nie dostało zawału, ale mamy możliwość zaproponować klasyczną Wielkanoc w miłym pensjonacie, gdzie od razu dostrzeżemy rodzinną oraz ciepła atmosferę. Dania będą identyczne, jak te przygotowane przez nas, ale zaletą będzie to, że ktoś je dla nas przyrządzi. Sprzątanie ze stołu także nie będzie na naszej głowie. Dzięki temu będziemy mieć czas, aby odpocząć przy kominku, powygłupiać się z wnukami i porozmawiać z dziećmi. Nabierzemy też ochoty na to, aby wybrać się całą rodziną na wędrówkę. góry są przecież tak majestatyczne. Aż żal byłoby nie wybrać się gdzieś na kilkugodzinną przechadzkę.
Należy urozmaicać swoje życie i nawet w wieloletnie tradycje wprowadzać drobne przeróbki. Może okaże się, że były one idealnym pomysłem.

Tags: dom, góry, hotel, rodzina, lasy